למה שיעור פרטי?

כאשר חושבים על שיעור פרטי, היתרונות הראשונים שעולים הינם תהליך ליווי צמוד, הכרות עמוקה בין מורה לתלמיד ועבודה על נקודות חולשה אישיות.
אך ישנם יתרונות נוספים שאינם כה מובנים מאליהם: תלמידים רבים מרגישים לא נוח בקבוצה, הסיבות לכך רבות ומגוונות – קושי להתרכז, חשש לשאול שאלות בנוכחות אחרים, אי עמידה בקצב השיעור, המורה או של שאר התלמידים… לא חסר.
בשיעור פרטי העבודה היא בקצב אישי, התכנים מותאמים ותפורים לקשיים האינדיבידואליים שלכם והמטרות של השיעורים הן מטרותיכם האישיות. במבנה שיעור כזה, מובן שניתן בקלות לחזור אחורה ולחדד נושאים שכבר נלמדו אך לא הובנו כהלכה או נשכחו, לדלג על נושאים שבהם אין לכם קושי מיוחד וכו'.

אך כמו בכל דבר – היתרונות אינם באים בלי חסרון מסויים – מיותר לציין זאת, אך כאן המקום לומר ששיעור פרטי הוא יקר משמעותית מאשר השתתפות במפגש קבוצתי. מן הראוי שתשקלו האם באמת עבודה אישית היא הכרח מבחינתכם.

מה כולל שיעור פרטי?

כדאי להבדיל כאן בין שיעור פרטי חד-פעמי לבין שיעור פרטי שהוא חלק מתהליך.

בשיעור חד-פעמי התלמיד הוא המוביל – בדרך כלל שיעור כזה מתאים למי ששולטים ברוב החומר אך זקוקים לחידוד של נושא אחד או שניים בלבד. אולי תרצו לעבור על מגוון רחב של נושאים לקראת מבחן – במקרה כזה כדאי שתגיעו מוכנים עם רשימת הנושאים, תרגילים לדוגמא, מבחן לדוגמא וכיוצא באלה.

בשיעור פרטי כחלק מתהליך, המורה הוא המוביל – המפגשים הראשונים מיועדים לאבחון הקשיים וקבלת תמונת מצב של התלמיד ושליטתו בנושאים השונים. לאחר השלב הראשוני, אני אתאים את התכנים של השיעורים לסגירת הפערים וחיזוק הידע. כל שיעור נפתח בסקירה מהירה של המשימות מהשיעור הקודם ונגמר בקבלת משימות לעבודה עצמית לקראת השיעור הבא.

ברשותי מאגר בלתי נדלה של תרגילים ובעיות המותאמות לטווח רחב של תלמידים – מהיסודי ועד לאקדמיה.

מה זה דורש ממני?

אינני דורש מהתלמידים שלי הרבה:

רצון ללמוד ודבקות במטרה – אני מצפה מתלמידי לרצות להבין, להתעקש ללמוד ולהיות מוכנים להשקיע בכך זמן ומאמץ.

ראש פתוח ואמונה – בין אם סיפרו לכם בעבר שאין לכם ראש ריאלי, או שהכניסו לכם לראש שמתמטיקה זה לא בשבילכם או שהחלטתם שנושא מסויים הוא פשוט קשה מידי ולעולם לא תצליחו להבין אותו – השאירו את התובנות הללו מחוץ לדלת, היכנסו בראש פתוח והשאירו בידי את המשימה של פריסת החומר בצורה מובנת, בהירה ואפילו… מעניינת, מרתקת ומהנה.

ידע מוקדם אינו דרישה – אלא אם כן המבחן שלך הוא מחר בבוקר.

אז איך אדע מה מתאים לי?

אם קראתם עד כאן אך עדיין לא הצלחתם להחליט:
א. כל הכבוד על ההתמדה
ב. אשמח לייעץ בבחירה.

אוקיי, אז איך מתקדמים?

מה שבא לכם – כל דרך אפשרית:

בשיחת טלפון/ סמס: 054-7823684
בפייסבוק: מתמטי.קום או בפייסבוק האישי של אבנר
בדוא"ל: avner@matemati.com

 

או דרך טופס יצירת הקשר:

[contact-form-7 404 "Not Found"]